Mgr. Kateřina Stejskalová

ka1.jpg

Mgr. Kateřina Stejskalová
Adresa: Pelhřimovská 11, Praha 4 - Budějovická
Tel: +420723293054
E-mail: katerina.stejskal6@gmail.com
Web: www.cesta-podle-brandon-bays.cz
I work also in English language.

 

“It is there that you will find yourself, in between your thoughts and your feelings, your emotions and your sensations.” 

“A právě tam najdeš sám sebe, mezi svými myšlenkami a svými pocity, svými emocemi a svými fyzickými vjemy.”

Emahó

"Jak ti mohl někdy někdo říct, že jsi méně než nádherný
Jak ti mohl někdy někdo říct, že jsi něčím míň, než Jednotou
Jak si někdy někdo mohl nevšimnout, že jsi Láskou.
Je zázrak, jak hluboko jsi propojený ve své duši,
jak hluboce jsme spojeni v naší duši." (Diego Jarah)

Do Cesty mne otevřel v roce 2007 jeden přítel homeopat, když mne během pár minut jemnými účinnými nástroji Cesty provedl do jádra jednoho bolavého tématu spojeného s emocí hlubokého smutku a strachu a já se z tohoto středu radostně a úlevně zasmála. Pocítila jsem v sobě prostor, který je nezměrně větší než mé emoce, myšlenky či má přesvědčení, a který v tu chvíli mou bolest objal a rozpustil. Ne, že by se tato má bolest už nikdy nevrátila, ale můj postoj k ní se změnil napořád. Objevila jsem, že když v sobě následuji šíp bolesti, emocí, přesvědčení směrem do svého srdce, místo abych se ho snažila hned vytáhnout a bolest odstranit, vždy mne to vede do mé podstaty, hlouběji k sobě. Po své zkušenosti jsem postupně prošla výcvikem u Brandon a začala Cestu praktikovat. Nástroje Cesty se staly součástí mého života, pomáhají mi každý den se spojovat s přirozenou moudrostí mého srdce i ve chvílích výzev, které život přináší. Cesta mne naučila, jak je možné zdravě nakládat se svými emocemi a myšlenkami, jak je možné čistit a propouštět tzv. historické emoce (emoce spojené se starými situacemi), zaseklé vztahové situace, stará přesvědčení bránící žít život naplno, a tím vším uzdravovat tělo, srdce i mysl. Cesta spolu se spontánním tancem mi pomáhají vstoupit do vědomého kontaktu se silou ve mně, která mnou hýbe, která je od podstaty svobodná a tvořivá a velmi osobní, a která mne léčí, když se jí odevzdám. Ve spojení s touto živou silou v sobě se stávám čím dál více spolutvůrcem svého života, nikoli pasivní obětí událostí.

Cestu nevnímám jako metodu k "instantnímu řešení" svého života, ale jako důvěryhodného a spolehlivého pomocníka, který mi umožňuje spatřit a čím dál hlouběji zažívat, že jsme neustále a neoddělitelně spojeni se Zdrojem Života, a se všemi a se vším kolem nás, a že v tomto vědomí lze spočívat a žít ve vděčnosti uprostřed veškeré krásy, nejistoty, bouří, velkých výzev a mystéria, kterými Život je. 

Kromě Cesty nyní pracuji s tancem Movement Medicine (Medicína pohybu). Vystudovala jsem FF UK a terapeuticky s lidmi začala pracovat v roce 1997 pomocí klasické homeopatie a postupně se otevírala do jiných léčebných modalit. Prošla jsem sebezkušenostními výcviky a semináři osobního rozvoje – kromě výcviku Journey, také London College of Classical Homeopathy, homeopatická praxe v Indii, 4 roky výcviku Gestalt terapie, mnoho tanečních seminářů tance 5 rytmů, práce s šamany z Brazílie, Kolumbie a Severní Ameriky, Profesionální výcvik Movement Medicine u Ya'Acova a Susannah Darling Khan, u nichž pokračuji v dalším učednictví (www.schoolofmovementmedicine.com). 

 

Celá Evropa:  http://www.thejourney.com/practitioners.asp

Na našem webu využíváme soubory cookies, které nám pomáhají zkvalitnit naše služby. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich využitím.

Další informace OK